Akropolis protokół DeFi „wstrzymany“

Akropolis protokół DeFi „wstrzymany“, ponieważ hakerzy uciekają z $2M w DAI

Rekordy Blockchain pokazują, że hakerzy uciekli z ponad $2,051,159 w DAI przed przeniesieniem funduszy pod inny adres.

Hakerzy podobno byli w stanie wykorzystać pule oszczędnościowe w gibraltarskim zdecentralizowanym protokole finansowym Akropolis, uciekając z ponad 2 mln dolarów w stabilnych monetach.

Firma stwierdziła na Twitterze 12 kwietnia, że zidentyfikowała Crypto Profit hakera „wykonanego w ramach inteligentnych umów w pulach oszczędnościowych“. Akropolis powiedział, że obszary docelowe przez hakerów zostały już skontrolowane dwukrotnie, i tylko włączone „Krzywa Y i Krzywa sUSD puli oszczędnościowych“.

Eteheum blockchain records show the hackers got away with more than 2.030.850 Dai (DAI) by exploiting these savings pools.

Następnie przenieśli fundusze pod inny adres

Od tego czasu Akropolis wydała oświadczenie na swojej stronie internetowej, w którym stwierdziła, że „większość funduszy“ jest bezpieczna i będzie wstrzymywać wszystkie pule stabilnych pieniędzy. Firma dodała, że „poszukuje sposobów“ na zwrot pieniędzy zainteresowanym użytkownikom.

Założycielka i prezes Akropolis Ana Andrianova zakwestionowała twierdzenie, że atak został przeprowadzony w podobny sposób, jak ten dotyczący zdecentralizowanego protokołu finansowego Harvest Finance w październiku. W tym przypadku hakerzy byli w stanie wykorzystać ponad 24 miliony dolarów z puli projektu DeFi i zamienić je na renBTC (rBTC). Akropolis stwierdził, że wykorzystany exploit był „połączeniem ataku recentralizacji z udzieleniem kredytu flash dYdX“.

CertiK, firma ochroniarska, która audytowała inteligentne kontrakty Akropolis, najwyraźniej przeoczyła dwa wektory ataku wykorzystane w tym przypadku przez hakerów. Podobno firma przeprowadziła również audyty protokołu kredytowego bZx, który w tym roku został zaatakowany trzy razy.

Podane we wtorek dane firmy CipherTrace, zajmującej się analizą kryptograficzną, sugerują, że o ile w 2019 roku włamania do zdecentralizowanych protokołów finansowych były „praktycznie nieistotne“, to obecnie stanowią one 20% strat kryptograficznych spowodowanych kradzieżami i włamaniami.

W sprawozdaniu stwierdzono, że „gwałtowny wzrost sieci DeFi przyciągnął ostatecznie hakerów kryminalnych, w wyniku czego w tym roku doszło do największej liczby włamań do tego sektora“.