Bitcoin napotyka na swoją strefę ostatecznego oporu przed 15.000 USD

Cena Bitcoin (BTC) pomyślnie przetestowała nową strefę wsparcia przed weekendem. Czy to wystarczy, aby w końcu wypchnąć krypto walutę powyżej $12,000? Zwłaszcza, że żeton stoi przed swoją ostatnią strefą oporu, dopóki nie wybuchnie rynek byka.

Czy jednak przebije się przez strefę oporu podczas jednej próby? Wykresy danych wskazują, że obszar 11.600-12.000$ jest krytycznym poziomem do przełamania, jeśli cena ma kontynuować swój trend wzrostowy. Cena krypto nie mogła przebić się przez strefę oporu i 7 sierpnia nastąpiło niewielkie załamanie z 11 900 do 11 350 dolarów, po którym flagowy żeton zdołał od tego czasu odzyskać większość strat.

11.800-12.000 USD Strefa oporu
BTC/USD wciąż walczy wokół strefy oporu znajdującej się w granicach 11.800-12.000 dolarów. Nie ma jeszcze jednak wyłomu, podczas gdy metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, wykazują ostatnio niesamowitą siłę.

Wykres 1-dniowy BTC/USD

Dane zebrane na wykresach pokazują, że istnieje wyraźny opór w obszarze 11.800-12.000 dolarów. Jest to znaczący poziom, ponieważ jest to ostatni niesprawdzony poziom do momentu, gdy Bitcoin eksploduje na otwartym powietrzu. Jeśli ta strefa oporu nie utrzyma się, cena BTC może pędzić w kierunku 15.000-16.000 dolarów. Ten rodzaj skoku spowoduje wzrost FOMO wśród uczestników rynku.

Ale, taki skok jest bardzo mało prawdopodobne obecnie, ponieważ niedawno doszło do wybuchu na 10.000 dolarów. Innymi słowy, ponieważ cena żetonu flagowego wzrosła w pionie, ponieważ przekroczyła 9 500 USD w kierunku 12 000 USD, to przekroczenie, które może nastąpić powyżej oporu, staje się mniej prawdopodobne, ponieważ nie ma żadnego wzrostu.

Za każdym razem, gdy składnik aktywów chce przebić się przez taki krytyczny opór, musi wielokrotnie testować ten poziom, zanim znajdzie sposób na jego pokonanie. Na przykład, okres konsolidacji, który jest podobny do miesięcy po niedawnym zmniejszeniu o połowę wartości Bitcoina, spowodował, że siła i rozmach, które ostatecznie zepchnęły kryptonim powyżej 10 tys. dolarów. Niemniej jednak, wyłamanie powyżej strefy oporu na poziomie 11 800-12 000 dolarów nie jest całkowicie zdyskwalifikowane.

Mniejsze ceny Bitcoin Ramy czasowe Trzymał się 11.400 dolarów poziom

Ponieważ cena BTC spadła z 11.900$ do 11.400$ w ostatni piątek, poprzednia strefa oporu na poziomie 11.400$ została potwierdzona jako poziom wsparcia. Taki test nazywany jest flipem wsparcia/oporu i jest dość powszechny na wszystkich rynkach.

2-godzinny wykres BTC/USD
Wykresy pokazują wyraźny opór i poziom podparcia. Ta strefa nośności znajduje się pomiędzy 11 775-$11 850 a 11 925-$12 100. Ta ostatnia jest uważana za ostatnią przeszkodę przed kontynuacją w kierunku obszaru 15 000 $. W szczególności, strefa zielona jest krytyczną strefą wsparcia, pomiędzy 11 300- 11 400$, która została przetestowana przed weekendem.

Tak czy inaczej, zmienność pojawi się po tym, jak cena Bitcoin’a przebije się przez którykolwiek z dwóch poziomów oporu. Jeśli Bitcoin zdoła przebić się przez strefy oporu, skok w kierunku 15.000 dolarów jest prawdopodobny. Ale z drugiej strony, jeśli krypto straci 11.300 dolarów, spadek w kierunku 10.700 dolarów będzie testowany.

Całkowity opór kryptońskiej kapsuły rynkowej na poziomie 350B
Skumulowana kapitalizacja rynkowa kryptowaluty napotyka na znaczny opór, zbieżny z oporem BTC – 350 mld USD to ostatnia poważna przeszkoda, zanim dojdzie do przesunięcia o 30% do 500 mld USD.

Łączna kapitalizacja rynkowa kryptokursy 1-dniowy wykres
Dostępne dane wskazują, że całkowity limit rynkowy nadal działa powyżej 100-dniowych i 200-dniowych średnich kroczących (MAs). Jest to krytyczny sygnał dla rynków hossy. W przypadku, gdy limit rynkowy przesuwa się powyżej tych średnich kroczących (MAs). Rynek oficjalnie wejdzie na terytorium byka, a spadki będą doskonałą okazją do zakupu.

Co ważne, poprzednia strefa oporu, znajdująca się na poziomie 290 miliardów dolarów, jest krytycznym poziomem do utrzymania. Tak długo, jak całkowity limit rynkowy crypto pozostaje powyżej 290 miliardów dolarów, dalszy wzrost jest prawdopodobny.

Scenariusz Byków
Przełamanie psychologicznego poziomu 12.000 dolarów wspiera scenariusz byka. W przypadku, gdy obszar oporu w końcu złamie się jako opór, 15.000 dolarów staje się celem dla byków Bitcoin.

BTC/USD scenariusz byków 1-dniowy wykres

Niemniej jednak, silne przebicie przez strefę 12.000 dolarów może być potwierdzone tylko przez rzutnik typu support/resistance. To by sugerowało, że nabywcy wchodzą, ponieważ poprzedni opór przekształca się w nowe wsparcie.

Bearish Scenario
Niedźwiedzi scenariusz oznacza, że nie naruszono 12.000 dolarów. Jeśli ten opór będzie się utrzymywał, w najbliższych tygodniach prawdopodobnie dojdzie do odnowienia ekosystemu związanego z zasięgiem. Kolejne postulaty można zaobserwować na rynkach forex.

Scenariusz niedźwiedzi BTC/USD wykres 1-dniowy
Do niedawnego wybuchu Bitcoinu doszło podczas gdy kurs EUR/USD wzrósł z 1,14 do 1,19. Doprowadziło to do załamania i lekkiej dewaluacji dolara amerykańskiego w stosunku do innych głównych walut. Spowodowało to masowy wzrost cen złota, bitcoinów i srebra.

 

W przypadku, gdy EUR/USD zacznie korygować się od 1,19 do niższych liczb, dolar będzie się umacniał. Ten rodzaj odbicia ulgi najprawdopodobniej spowoduje dalszy ruch korekcyjny na rynkach towarowych i kryptograficznych, który doprowadzi do opisanego powyżej scenariusza.

Eksperci twierdzą, że okres związany z zasięgiem nie byłby zły dla rynków. Jednak, ponieważ altcoiny radzą sobie w tych czasach stosunkowo dobrze. Jeśli cena bitcoinów zacznie się poprawiać, uwaga może ponownie przesunąć się na altcoiny.